Кухня Nikkei​

Ніккей на сьогоднішній день – це один із найпопулярніших кулінарних напрямків, який представляє собою мікс японської та перуанської кухні. Словом «ніккей» було прийнято називати японців, котрі живуть за межами Японії. З часом «ніккей» почали використовувати для позначення кулінарного напрямку.

Все почалося у кінці XIX століття, коли в Перу за робочим контрактом на тростинові плантації приїхали сім тисяч чоловік з Японії. За сплином строку контракту більшість з них вирішили не повертатися на батьківщину. На початку XX століття деякі з японських емігрантів почали відкривати у Перу японські ресторани, аби заробити собі на життя. Але так сталося, що японська їжа не надто цікавила місцевих. У той час основним інгредієнтом перуанської кухні було м’ясо: свинина чи куриця. Риба та морепродукти вважалися їжею для малозабезпеченого населення та бідних рибалок.

Рибаки ловили рибу та восьминогів, але на цей товар взагалі не було ніякого попиту від платоспроможних жителів Перу, тому вони просто викидали чи відпускали назад в океан те, що не могли з’їсти самі.

Більшість японців була змушена перелаштуватися та готувати для жителів Перу ту їжу, котру ті звикли споживати. Проте найметкіші з них почали адаптувати перуанську кухню на японський лад, замінюючи м’ясо на рибу.

Поступово саме перуанські японці привчили місцевих жителів до риби, і через деякий час кухня ніккей міцно закріпилася у життях перуанців усіх станів.

Сьогодні ніккей продовжує розвиватися та змінюватися, но це вже не вимушена еволюція, а цілком усвідомлена комбінація двох найпопулярніших кухонь світу. Ще однією відмінною рисою перуансько-японської кухні ніккей є соус понзу, котрий прийнято подавати з ролами та сушами замість традиційного соєвого соусу. Понзу соус – це суміш соку цитрусових (лимона, лайма чи апельсина) з соєвим соусом, японським вином мірін та бульйоном дасі. Наступним етапом формування кухні ніккей стали 1970-ті роки, коли в Перу з’явилися офіси таких компаній, як Toyota та Mitsubishi, а з ними прийшла і нова хвиля мігрантів, котра викликала великий попит на японську кухню. Але необхідних інгредієнтів й японських товарів у Перу не було, тому доводилося експериментувати. 

Третім етапом розвитку ніккей вважається наш час, коли всі комбінації двох кухонь є не вимушеними, а умисними. Сьогодні ніккей – це по-справжньому модна кухня. У списках кращих поварів світу ви обов’язково знайдете ім’я Мітсухару Тсумури, відомого як «Міша», і Гастона Акуріо, а у списку кращих ресторанів будуть Maido, Astrid & Gastón, Nobu та інші представники кухні ніккей.